Ziua Şcolii Gimnaziale „Aurel Vlaicu”

  • njwc.info
  • June 7, 2016
  • 0

Vă prezentăm programul complet al Zilei Şcolii Gimnaziale Aurel Vlaicu Arad.

Ziua Şcolii Gimnaziale Aurel VlaicuArad – ediţia a XVI-a

S Â M B Ă T Ă,  11 iunie 2016:   Z i u a     Ş c o l i i

                         D   E   S   C   H   I   D   E   R   E   A       F   E   S   T   I   V   Ă:       Sala de sport:  9 – 9.30

 

Nr. crt. Activitatea Propunători Loc de desfăşurare Orele
                                                     C l ă d i r e a        p r i n c i p a l ă                                                                                         P a r t e r
1. Flori pentru şcoala mea – expoziţie de flori

Talent, hărnicie, performanţă – expoziţie de cupe, medalii, diplome

Crişan A.,

Vlaicu-Hergane A.

Holul principal 9-12
2. Cartea de onoare a școlii Frățilă F. Holul principal 9-12
3. Școala noastră în imagini

▪ Înscrieri în clasa a V-a cu studiul intensiv al limbii engleze/germane (an școlar 2016-2017)

▪ Înscrieri la Școala de vară

Berar G. Boţoc E.,

Frățilă F.

Rădac A.

Sala profesorală 9.30-12
4. Atelier de creație – Clasa pregătitoare G Jivoinov S. Sala 17 9.30-10.30
5. Pictură pe piatră și pe linguri de lemn – Clasa a II-a G1 Horvath H. Sala 17 10.30-12
6. Magica lume a culorilor, jocurilor și jucăriilor – atelier de creativitate și jocuri de societate

   Clasele a III-a M și a IV-a M

Nagy A. Sala 20 9.30-12
7. Atelier de creație folosind tehnica șervețelului –  Clasa a II-a G2 Dobos R., Călin N. Sala 16 10-12
8. Atelier de creație – Cine știe câștigă!  Clasele I M și a II-a M Tari É. Sala 19 9.30-12
9. Desenăm, prin artă ne exprimăm –  Clasa a IV-a C Ciupa L., Coșarbă E. Sala 18 10-12
10. Atelier de orientare școlară și profesională –  Clasa a VIII-a B Grimalsky L., Inklovits D. Sala 10 9.30-12
11. Atelier de orientare școlară și profesională –  Clasa a VIII-a M Szabo L. Sala 8 9.30-12
                                                                                       E t a j u l    I
12. Tăticul meu iubit!  – Clasa a II-a C Urs C. Sala 34 10-11.30
13. Poftiți la carnaval!  – Clasa a IV-a B Hirina B. Sala 33 9.30-11
14. Animale din inimi – ateliere de lucru –  Clasa a II-a D Avram T. Sala 33 11-12
15. Vara copilăriei noastre – concurs pe grupe –  Clasa I C Cozlac R. Sala 32 9.30-11
16. Pictură pe pânză și piatră –  Clasa a III-a A Moțiu V. Sala 32 11-12
17. Aflăm … despre animale – club de film –  Clasa a III-a G Gal E. Sala 31 10-12
18. Vara copilăriei noastre – concurs pe grupe –  Clasa I B Țigan T. Sala 27 9.30-11
19. Pictură pe gresie sau faianță –  Clasa a III-a B Bulie M. Sala 27 11-12
20. Vara copilăriei noastre – concurs pe grupe –  Clasa I A Fizedean C. Sala 28 9.30-11
21. Pictură pe pânză și piatră – Clasa a II-a B Bogdan M. Sala 28 11-12
22. British Delights (dulciuri englezești) –  Clasa a V-a D Stretcu A., Crișan G. Sala 35 10-11.30
23. Teatru –  activitate de prezentare carte –  Clasa a II-a  A Crișan C. Sala 26 10-11.30
24. Cu acestea mă mândresc, iar pe acestea le-ndrăgesc! – expoziție de distincții sportive și jucării preferate –  Clasa a V-a A Malița C. Sala 24 9.30-12
25. Viață și știință –  Clasa a V-a C Crișan A. Sala 21 10-12

 

                                                                                                                                                                                                E t a j u l  II
26. Satul românesc, leagăn al tradițiilor populare (atelier de lucru manual, expoziție) – Clasa a VII-a B Bretfelean L. Sala 36 10-12
27. Jocurile copilăriei –  Clasa a VI-a B Ardelean O. Sala 37 10-12
28. Cinema la noi în clasă – vizionare de film –  Clasa a VI-a C Moldovan C. Sala 46 10-11.30
29. Repere ale identității în spațiul româno-englez (abordare comparativă a celor două culturi)ateliere de lucru –  Clasa a VI-a  A Ştiop N., Mateș B. Sala 45 9.30-11
30. Ateliere de creație –  Clasa a IV-a  A Pantya A. Sala 41 10-11.30
31. Pasiunile mele –  Clasa a VII-a C Miron S. Sala 42 10-12
32. Jocuri lingvistice în limba germană –  Clasa a VII-a  A Bandici N. Sala 47 9.30-11.30
33. Atelier de orientare școlară și profesională –  Clasa a VIII-a  A Vlaicu-Hergane A. Sala 48 9.30-12
34. Sănătatea înainte de toate

Talentul meu – ateliere de creație – Clasa a VI-a D

Călin N.

Frățilă F.

Sala 49 9.30-12
35. Să ne jucăm de-a Fizica! –  Clasa a V-a B Doble I., Pattus I.. Sala 39 9.30-12
36. Bucătăria tradițională maghiară –  Clasele a V-a M, a VI-a M, a VII-a M Budacsek T., Barbocz I., Humm M. Sala 40 9.30-12
                                C l ă d i r e a          n o u ă                                                                                                                            P a r t e r
37. Tărâmul magic al poveștilor –  Clasele a VI-a  A, a VI-a C, a VII-a B Ştiop N., Moldovan C., Bretfelean L. Corpul de legătură 9.30-12
38. Tărâmul magic al poveștilor – concurs de desene și expoziție, secția maghiară Szabό L., Viszhányó A. Corpul de legătură 9.30-12
39. Lumea magică a basmelor nemțești – secția germană Dobos R. Corpul de legătură 10-12
40. Atelier de orientare școlară și profesională – Clasa a VIII-a C Tămășan E. Sala 58 9.30-12
41. De mână cu personaje de basm –  călătorie imaginară în lumea basmelor

Clasele pregătitoare A, B, C, M

Lipovan G

Căprucean C.

Seres E.

Viszhányó A.

Sala 56

Sala 53

Sala 52

Sala 59

10-12

 

A c t v i t ă ț i   î n     a e r     l i b e r
42. Punți de culoare – picturi pe gardul școlii

Pictură pe față

Mayer L.

Zsori S.

Curtea mare 9.30-12
43. Mașina prieteniei –  Clasele pregătitoare – VIII Rusu R., Rus D. Curtea mare 9.30-12
44. Minte sănătoasă în corp sănătos – Clasa a IV-a D Tudor F., Rusu R. Teren sport 10-11
45. Jocuri în aer liber –  Clasa a IV-a G Păun D., Morariu A. Teren sport 10-11.30
46. Pompierul, prietenul nostru Stoica F. Teren sport 9.30-12
47. Mini zoo – animalul meu de companie Nagy A., Almasi S., Kasa C. Curtea mică 9.30-12

                          Î   N   C   H   I   D   E   R   E   A       F   E   S   T   I   V   Ă:        Curtea școlii:  12-12.30

Parada campionilor                               Urare pentru școală                                                            Lansare de baloane

                         

 

48.                TOMBOLA – Toate biletele sunt câştigătoare! Rus D., Stoica F., Barbocz I., Rusu R., Călin N., Urs C. Platoul din fața școlii 12.30

 

Sponsori:

    ♦ Consiliul Reprezentativ al Părinților de la Școala Gimnazială „Aurel Vlaicu” Arad                            ♦ Asociaţia PRO Vlaicu Arad               ♦ Dl. Nagy Iosif

Leave a Reply

также читайте

еще по теме